NosKumple

Kim jest NosKumpel?

NosKumple to zwierzaki, które towarzyszą Twojej postaci podczas podróży. Musisz jednak najpierw złapać go, aby mógł Ci on towarzyszyć w fascynujących przygodach. Niestety nie możesz oswoić wszystkich biegających na wolności zwierzaków. Poniżej jest wyjaśnione na co musisz zwrócić szczególną uwagę.

Złap NosKumpla

1. Sprawdź, czy potwora w ogóle da się złapać. Wybierz potwora i sprawdź, czy pojawia się symbol złapania. (Uwaga: Postać musi mieć co najmniej 1 poziom więcej niż potwór.)

2. Atakuj potwora tak długo, aż jego energia życia zmieni kolor na żółty.

3. Spróbuj złapać potwora używając umiejętności chwytania.

4. Jeśli się nie powiedzie, musisz odczekać aż minie czas do ponownego użycia umiejętności.

Podstawowe sterowanie

Możesz posiadać 10 zwierzaków. Aby wybrać zwierzaka musisz się udać do Twojego mini-landu, następnie wybrać zwierzaka i kliknąć na [Towarzysz].

Za pomocą [F1], [F2] oraz [F3] możesz zmieniać między sobą i swoimi NosKumplami.

Możesz wybrać towarzysza za pomocą [CTRL+lewy przycisk myszy] lub klikając na jego portret.

Za pomocą [F4] wybierasz sam siebie oraz towarzyszących Ci NosKumpli. Za pomocą [F5] wybierasz wszystkie cele, do których dążysz.

Zaawansowane sterowanie

Za pomocą [A] Twój zwierzak atakuje każdego potwora, który znajduje się na jego drodze. Po osiągnięciu celu atakuje tylko wtedy, jeśli sam zostanie zaatakowany.

Za pomocą [S] Twoi NosKumple przerywają wszystkie trwające aktywności. Jeśli energia życia Twojego NosKumpla spadnie poniżej 10%, opuści on pole walki.

Za pomocą [D] Twój NosKumpel atakuje cel swego właściciela. Jeśli energia NosKumpla spadnie poniżej 10% , przerwie on wszystkie aktywności.

Za pomocą [F] Twoi NosKumple udają się do wybranego miejsca. Atakują oni tylko w przypadku, kiedy sami zostaną zaatakowani.

Ulepszenie NosKumpla

NosKumple otrzymują również punkty doświadczenia za zabicie potworów. Dzięki specjalnemu pokarmowi możesz podnieś ich poziom walki, a dzięki trenerowi podnieś ich poziom ataku oraz obrony. Trenera możesz nabyć u Ewy Energy, a następnie użyć w Min-landzie. Poprzez walki z trenerem podnosi się automatycznie poziom Twojego NosKumpla. Jednak nie każda jednostka treningowa zapewnia zwierzakowi zwiększenie jego umiejętności.