Arena

Lodołamacz

Musisz poczekać aż się ukaże okno udziału dla Twojego poziomu, aby wziąć udział w Lodołamaczu. Ukazuje się ono o określonym czasie w dolnym rogu ekranu w oknie eventu. Do wzięcia udziału potrzebujesz niewielką ilość złota. Jeśli dołączysz do Lodołamacza musisz poczekać na ukazanie się komunikatu "teraz możesz atakować innych". Jeśli w trakcie udziału w Lodołamaczu spadną PŻ postaci do 0, to zamarza ona i może ją odmrozić tylko inny gracz klikając dwukrotnie na postać. Po odmrożeniu obie postacie należą do jednej drużyny. Gracze tej samej drużyny są oznaczeni jednym kolorem. Jeśli gracz został dwukrotnie zamrożony, to zostaje wyrzucony z Lodołamaczu.

Arena Indywidualna

Na Indywidualną Arenę wejdziesz poprzez menu umiejętności (K) przy pomocy Spirali Czasu lub udając się do Titusa Tripa, którego znajdziesz w Nosville, na Górze Krem lub w Porcie Alveuz. Do wejścia na arenę potrzebujesz jednak 500 sztuk złota. W przeciwieństwie do innych miejsc nie potrzebujesz tam do transformacji specjalnych punktów.

Bitwa Tęczowego Kryształu

Aby wziąć udział w Bitwie Tęczowego Kryształu musisz posiadać status szefa lub reprezentanta rodziny. Zgłoszenie do Bitwy Tęczowego Kryształu otrzymasz u Malcolma Mixa. Podobnie jak w rajdzie drużyna może składać się maksymalnie z 15 graczy. Bitwa Tęczowego Kryształu odbywa się tylko o określonym czasie. 20 minut przed rozpoczęciem bitwy możesz zgłosić udział Twojej drużyny u Titusa Tripa, a 5 minut przed rozpoczęciem lista zgłoszeń zostaje zamknięta. Zwycięzcą Bitwy Tęczowego Kryształu jest drużyna, która zdobędzie najwięcej kryształów. Pamiętaj jednak, że różne obozy posiadają kryształy o różnej wartości. Możesz zobaczyć je na mini mapie. Przez 3 godziny po zakończeniu bitwy rodzina zwycięzcy nie potrzebuje punktów specjalisty.

Błyskawiczna Bitwa

Aby wziąć udział w Błyskawicznej Bitwie, musisz poczekać na ukazanie się okienka udziału w bitwie dla Twojego poziomu, które ukazuje się na dole ekranu tylko w określonym czasie. Po rozpoczęciu walki pojawiać się będą potwory o różnych poziomach, które trzeba będzie pokonać. W nagrodę za zwycięską walkę otrzymasz różne przedmioty, złoto i reputację.

Kraina Śmierci

Kraina Śmierci to Arena Rodzinna. Wejście do niej znajduje się na klifie Zachodzącego Słońca. Możesz się do niej dostać wędrując lub nabywając teleport zachodzącego słońca u Malcolma Mixa w NosVille lub Marvina Magicusa w Porcie Alveus. Kraina Śmierci jest otwarta tylko o określonym czasie, w zależności od kanału. Aby wejść do niej, musisz być członkiem rodziny. W Krainie Śmierci możesz zmierzyć się potężnymi potworami. Po pewnym czasie pojawia się tam Latający Ognisty Diabeł, a ty otrzymujesz podwójną ilość punktów doświadczenia. Gdy tylko Latający Ognisty Diabeł pojawi się w Krainie Śmierci, nie możesz już przekroczyć bram krainy. Pamiętaj o tym, aby nie umrzeć. Tylko dzięki eliksirowi wybawienia możesz przebywać w Krainie Śmierci po śmierci.