System PvP

Co to jest PvP? PvP (Player vs Player) jest to określenie używane w walce z innymi graczami (gracz kontra gracz). W NosTale występują 2 rodzaje PvP. Pierwszy rodzaj to PvP dla wszystkich. W tej walce może brać udział każdy gracz, który ma na to ochotę. Tutaj nie ma żadnych ograniczeń w ilości walczących. Można walczyć na Indywidualnej Arenie lub w Glacernon, możliwe jest to dzięki Eliksirowi Bitwy. Drugi rodzaj to zamknięte PvP. Tutaj walka odbywa się na specjalnych do tego przeznaczonych obszarach, przykładami jest tutaj Lodołamacz czy Bitwa Tęczowego Kryształu.
Wymagania Aby wejść do Glacernon musisz należeć do Frakcji Aniołów lub Diabłów. Członkowie rodzinny należą automatycznie do frakcji, do której należy rodzina. Aby zmienić frakcję rodziny, szef rodziny musi kupić jajko (rodziny) u Fabiana Mroza i je użyć. Gracze nie należący do żadnej rodziny potrzebują jajko (jednostki), aby zmienić swoją frakcję.

Wejście do Glacernon Aby dotrzeć do Glacernon musisz wsiąść na statek w Porcie Alveus znajdujący się w pobliżu Leiki. Musisz poczekać na statku, zanim przybije on do portu. Podróż statkiem kosztuje Cię 3000 sztuk złota.

PvP Jak tylko opuścisz Cytadelę w Glacernon możesz zwalczać graczy wrogiej frakcji. Rozpoznasz ich dzięki czerwonemu kołu na dole postaci. Pamiętaj jednak, że z nimi nie możesz rozmawiać ani handlować.

Rodzinny Rajd Gdy zabijasz potwory czy eliminujesz graczy zwiększa się pasek statusu Twojej frakcji. Jeśli osiągnie on 100% pojawi się Lord Mukraju, którego musisz zabić. Wtedy otworzy się wejście do rajdu w Tundrze Bitoren. W nagrodę za zwycięsko zakończony rajd otrzymasz prezent.

Eliksir Bitwy

Za pomocą Eliksiru Bitwy możesz w każdej chwili i wszędzie aktywować opcje PvP. Ale pamiętaj, w tym czasie możesz być zaatakowany przez każdego gracza, który też wypił Eliksir Bitwy. Eliksir Bitwy możesz otrzymać podczas polowania lub kupić u Ewy Energy w NosVille lub u Noelia Rosa w Porcie Alveus.