Interfejs

Wprowadzenie: Gdy połączysz się z serwerem i gra zostanie załadowana, Twoja postać pojawi się w kolorowym świecie NosTale. Powyższy obrazek wyjaśni Ci główne elementy interfejsu.

1.Informacje o postaci: Tutaj zobaczysz nie tylko portret swojej postaci lecz także dowiesz się o swoim aktualnym poziomie walki, o ilości specjalnych punktów jak również Punktów Many i Punktów Życia. Dodatkowo możesz zobaczyć do jakiej frakcji obecnie należysz w akcie 4.

2.Efekty: Dzięki efektom dowiesz się o pozytywnych i negatywnych zmianach w statusie Twojej postaci np. zwiększenie ataku lub spowolnienie ruchów. Za pomocą prawego kliknięcia uzyskasz informacje dotyczące określonych efektów.

3. Informacje o celu: Informacje o celu są odpowiednikiem informacji o postaci. Tutaj dowiesz się szczegółów dotyczących wybranej przez Ciebie postaci np. jej nazwę, rasę, poziom walki, ilość jej punktów many i punktów życia, jak również szczegółów o potworach itd.

4.Informacje o towarzyszach: Tutaj dowiesz się wszystkiego o statusie Twoich NosKumpli (zwierzaków, partnerów) jak również Twojej grupy.

5.Pola szybkiego dostępu: Pola szybkiego dostępu umożliwiają szybki dostęp do umiejętności lub przedmiotów. Możesz ich używać poprzez klawisze skróty ( [0-9] oraz [Q], [W], [E], [R], [T]). Dzięki klawiszowi [Tab] możesz zmieniać między 2 polami szybkiego dostępu. Aby przeciągnąć umiejętności lub przedmioty do pól szybkiego dostępu, otwórz ekwipunek [I] lub okno umiejętności [K] i za pomocą klawisza myszki przeciągnij umiejętność lub przedmiot na jedno z pól szybkiego dostępu.

6.Klawisze skrótów: Klawisze skrótów umożliwiają Ci dostęp do ważnych okien menu. Dzięki nim masz łatwy dostęp do postaci [P], umiejętności [K], misji [O], Twojego Mini-landu [L], Komunikatora [N], przewodnika po grze [F12]. Symbole notatka, przesyłki, NosMarket oraz system opcji nie posiadają skrótów klawiszowych. Możesz je otworzyć tylko poprzez kliknięcie myszką.

7.Minimapa: Dzięki minimapie możesz sprawdzić, gdzie są wyjścia do innych map, NPC, Twoją aktualną pozycję oraz pozycję wybranego celu, a klikając lewym przyciskiem myszy możesz udać się bezpośrednio do wybranego celu.

8.Punkty doświadczenia: Pasek punktów doświadczenia pokazuje Twój poziom walki oraz profesji. Oprócz tego dowiesz się dzięki wskaźnikowi procentowemu o postępach na obecnym poziomie. Jeśli pasek osiągnie 100% to zwiększa się Twój poziom walki oraz profesji.

9.Pomoc do zadań: Tutaj dowiesz się szczegółów dotyczących Twoich aktualnych i głównych zadań jak również zadań dodatkowych. Aby uzyskać dokładniejsze informacje naciśnij [O].

10. Okienko Eventu: Tutaj dowiesz się, kiedy będzie miał miejsce kolejny event. Oprócz tego, możesz stąd rozpocząć event Lodołamacza i Błyskawicznej Bitwy. Dodatkowo, możesz bezpośrednio przez to okno przystąpić do drużyny rajdu, jeśli taka została utworzona. Będą tutaj też wyświetlane wiadomości, które otrzymujesz od swoich przyjaciół przez komunikator.

Okno postaci [P] Tutaj znajdziesz pogląd różnych wartość Twojej postaci, założone uzbrojenie, informacje o Twoich NosKumplach oraz ranking walk aktu 4.

Okno aktu [O] Tutaj otrzymasz informacje o aktualnych zadaniach, uzyskanych Kamieniach Czasoprzestrzeni oraz o Twoich aktualnych postępach.

Okno Rodziny Tutaj możesz uzyskasz informacje o Twojej rodzinie, jej stopniach, członkach oraz jej komunikatach itd. Dzięki tej "statystyce" szef rodziny będzie w stanie później indywidualnie skonfigurować rangi rodziny.

Rozmowy Tutaj możesz obejrzeć filmy zakończonych rozdziałów i jeszcze raz przeczytać wcześniejsze dialogi.

Okno Mini-landu [L] Tutaj otrzymasz informacje odnośnie Twojego Min-landu, wiadomość powitalną, Twoje punkty produkcji, których potrzebujesz do Mini Gier, rośliny, magazyny, dekoracje oraz Mini Gry.

Okno Umiejętności [K] Okno to jest podzielone na 3 części. Po lewej stronie znajduje się Tab Treningu , za pomocą którego możesz zobaczyć swoje pasywne podstawowe umiejętności. Po środku znajduje się Tab Umiejętności, gdzie są wyszczególnione Twoje umiejętności walki. Po prawej stronie znajdziesz Tab Ruchu, za pomocą którego zobaczysz, emocje, listę rajdu, sklep, Krąg Czasu oraz umiejętności do przechowywania i odpoczynku.

Okno Ekwipunku [I] Twój ekwipunek jest podzielony na różne kategorie. W Zakładce Wyposażenia znajdziesz ważne przedmioty Twojego wyposażenia jak np. broń, zbroje, buty, rękawice, amulety itd. W Zakładce Głównej są przechowywane przedmioty zadań oraz przedmioty, które często używasz jak np. ziarna mocy czy mikstury. W Zakładce Pozostałe są przechowywane materiały, pożywienie oraz pozostałe przedmioty. Możesz też użyć Zakładki Dodatek jako miejsce na kartę specjalisty i kostiumy.

Komunikator [N] Tutaj możesz porozmawiać z innymi graczami oraz dodać ich lub usunąć z Twojej listy przyjaciół. Tutaj sprawdzisz też czy są oni online. Oprócz tego możesz klikając na dom przy imieniu przyjaciela udać się do jego Mini-landu, dopóki jest on otwarty. A poprzez kliknięcie na Skrzydła Przyjaźni przy imieniu przyjaciela możesz teleportować się do niego, dopóki masz wystarczającą ilość skrzydeł. Zminimalizowane okno czatu możesz otworzyć w pasku eventu.

Opcje Systemowe Opcje Systemowe umożliwiają Ci zmianę ustawienia podstawowego lub zablokowanie wiadomości. Tutaj możesz też dostosować ustawienia graficzne, takie jak rozdzielczość i szczegóły poziomu, przejść na tryb okna lub regulować głośność dźwięku i efektów. Oprócz tego możesz tutaj zablokować zaproszenia do grupy, przyjaciół czy do rodziny, a także handel oraz czat szeptu i rozmowy. Możesz też włączyć czy wyłączyć określoną funkcję myszki, która sprawia, że kursor myszki podąża automatycznie za wrogiem lub wskakuje na blisko znajdujące się przedmioty.

Okno czatu Okno to pokazuje Ci obecne rozmowy. Za pomocą myszki możesz dopasować wielkość okna. Zakładając odpowiednią kategorię rozmów w górnym rogu okna czatu możesz filtrować ukazane wiadomości. Za pomocą dolnego paska menu możesz wybrać, do jakiego czatu chcesz pisać. Do wyboru masz: ogólny, szept, rodzina i drużyna. To umożliwiają Ci też następujące rozkazy.
Czat Rozkaz
szept /tekst nazwa postaci
Grupa/rajd ;tekst
Rodzina :tekst
czasoprzestrzeń !tekst
Wybierz ostatniego szepczącego partnera do czatu klawisze strzałek w górę/w dół