Kamień Czasoprzestrzeni

Co to są Kamienie Czasoprzestrzeni?

Kamienie Czasoprzestrzeni to tymczasowe mapy misji, które można dowolnie powtarzać. Wymagają one jednak określonego poziomu walki, można brać udział w grupie lub samemu. Niezakończone misje Kamieni Czasoprzestrzeni są oznaczone na niebiesko, a zakończone na zielono. Misje bohaterów są oznaczone na fioletowo. Można rozpocząć dopiero jeśli zakończyłeś wcześniejsze misje tego rozdziału. Po zakończeniu misji bohatera przejdziesz do głównej misji. Legendy mówią, że istnieją też Ukryte Kamienie Czasoprzestrzeni, których nie można zobaczyć na mapie.

Zwyczajny Kamień Czasoprzestrzeni

Zwykłe Kamienie Czasoprzestrzeni możesz znaleźć wszędzie. Możesz je zobaczyć na minimapie. Potrzebujesz ich, aby wypełniać główną misję.


Błyskawiczny Kamień Czasoprzestrzeni

Po zakończeniu misji możesz otrzymać Błyskawiczne Kamienie Czasoprzestrzeni (kamienie z Q) W odróżnieniu do innych znajdujących się w ekwipunku mogą być one aktywowane w każdym momencie i wszędzie. Po zakończeniu misji powrócisz do miejsca, gdzie użyłeś Kamienia Czasoprzestrzeni.


Ukryty Kamień Czasoprzestrzeni

Oprócz zwykłych Kamieni Czasoprzestrzeni istnieje również ukryte, które można znaleźć tylko za pomocą Różdżki Życzeń. Różdżki Życzeń są dostępne u Malcolma Mixa w NosVille. Dodatkowo potrzebujesz jeszcze fragmentu czasoprzestrzeni, dzięki któremu dowiesz się więcej o miejscu pobytu jak również na nim znajduje się lista z potrzebnymi materiałami. Kliknij dwukrotnie na Różdżkę Życzeń, aby ją użyć. Jeśli pojawi się znak zapytania oznacza to, że za bardzo oddaliłeś się od czasoprzestrzeni, dlatego też jeśli pojawi się strzałka podążaj z nią. Jeśli dojdziesz do prawidłowego miejsca ukaże się wykrzyknik i zostanie aktywowane pole energetyczne. Poprzez użycie fragmentu czasoprzestrzeni możesz utworzyć czasoprzestrzeń.

Podgląd Czasoprzestrzeni

1) Mapa misji informuje o pomieszczeniach, w których jeszcze nie byłeś (czarne), w których znajdują się potwory (pomarańczowe), które całe już przeszedłeś (biała). Pokazuje również, gdzie znajduje się Twoja postać i wyjścia z pomieszczeń. Wyjścia można podzielić na: użyte wyjścia (niebieskie), nieużyte (czarne), zamknięte (zamknięta kłódka), otwarte (otwarta kłódka) oraz wyjście do opuszczenia czasoprzestrzeni (zielone).


2) Tutaj zobaczysz podgląd wszystkich celów misji, ilość punktów, ranking aktualnej czasoprzestrzeni oraz ilość punktów życia, które pozostały Ci do zakończenia misji.


3) Licznik czasu odlicza czas, który Ci pozostał do ukończenia misji zanim zostanie ona przerwana. Pasek pokazuje sekundy, a kamień minuty.


Obiekty nadające się do użycia

1) Skrzynie: W czasoprzestrzeni znajdziesz skrzynie. Zawierają one różnorodne przedmioty.

2) Dźwignia: Jest ona konieczna do otwierania zamkniętych drzwi.

3) Kryształowa Kula: Umożliwia Ci ona otwieranie różnych dróg. W zależności od wybranej kuli, musisz zakończyć czasoprzestrzeń na różne sposoby.

Sukces: Nagroda

Po zakończeniu misji czasoprzestrzeni otworzy się okno przedmiotów, w którym ukaże się Twoja nagroda.

1) Losowy przedmiot: Po zakończeniu misji otrzymasz jeden losowo wybrany przedmiot.

2) Przedmiot specjalny: Otrzymasz jako nagrodę za pierwsze pomyślne ukończenie misji czasoprzestrzeni.

3) Przedmiot bonusowy: Otrzymasz zawsze za pełne ukończenie misji czasoprzestrzeni.

Jeśli się nie powiodło

Jeśli Ci się nie uda, otworzy się okno "nie powiodło się", a ty znajdziesz się znowu poza czasoprzestrzenią i musisz ją powtórzyć. Jeśli nie uda Ci się jej zakończyć za drugim razem, możesz ją ukończyć w Trybie Przegranego. Limit czasu, który masz do dyspozycji wydłuży się. Jako nagrodę otrzymasz tylko przedmiot specjalny.

Jak zdobyć punkty

Aby pobić rekord w rankingu czasoprzestrzeni, kliknij zamiast na przycisk start, przycisk rekord. Do tego potrzebujesz jednak określoną ilość złota. Jeśli pobijesz rekord, Twoje imię ukaże się w rankingu. Jednak Twoje punkty zostaną tylko wtedy zapisane, jeśli pobijesz rekord rankingu używając przycisku rekord. Jest wiele sposobów zdobywania punktów w czasoprzestrzeni.

1) Potwory: Im silniejszy potwór, tym więcej punktów otrzymasz. Za polowanie na punktowego potwora otrzymasz punkty bonusowe. Punktowe potwory oznaczone są zielonym trójkątem. Gdy tylko pokonasz jednego z nich, pojawi się nowy.

2) Punktowe przedmioty: Niektóre potwory upuszczają punkty. Podnieś je, aby zdobyć dodatkowe punkty.

3) Po zakończeniu misji Czasoprzestrzeni możesz otrzymać punkty za zakończenie misji w krótszym czasie niż wyznaczony limit czasu, za zabite potwory na wszystkich mapach, za wszystkie NPC, które przeżyją, za odkrycie wszystkich map.

Kara za poziom Aby uniemożliwić osiągnięcie bardzo wysokich wyników przez postacie z wysokich poziomów, wprowadzono karę za poziom, która zależy od różnicy między wymaganym poziomem czasoprzestrzeni, a poziomem postaci. Jeżeli Twój poziom jest wyższy, niż jest to wymagane dla przejścia misji, otrzymasz za nią 2% mniej punktów. Oznacza to, że gdy różnica wynosi 50 poziomów to otrzymasz 0 punktów.