Handel

O NosBazarze

NosBazar wyręcza Ciebie sprzedając Twój towar innym graczom. Nie musisz już sam otwierać sklepu i czekać aż ktoś kupi Twoje przedmioty. Teraz możesz wstawić swoje przedmioty do NosBazaru i uzyskać wykaz sprzedanych przez Ciebie przedmiotów. Na Rynku, na Placu Portu Alveus oraz w Mieście Orła Pustyni znajdziesz odpowiedniego NPC, który Ci we wszystkim pomoże.

Kup

Otwórz najpierw NosBazar i wybierz poniżej w pasku menu opcję "Kup". Otworzy się okno z wszystkimi przedmiotami, które można kupić. Jeśli nie znajdziesz od razu przedmiotu, który chciałeś kupić, możesz go znaleźć za pomocą funkcji wyszukiwania wybierając odpowiednią kategorię. Podaj nazwę przedmiotu lub tylko jej część i kliknij na opcję "Szukaj". Jeśli nie jest to sprzedaż w pakietach, można również ustalić ilość przedmiotów. Jeśli znalazłeś przedmiot kliknij na opcję "Kup" i potwierdź swój zakup. Zakupione przedmioty znajdziesz w swoim ekwipunku.

Wstaw

Otwórz najpierw NosBazar i wybierz poniżej w pasku menu opcję "Wstaw". Wybierz przedmioty, które chcesz wstawić, ze swojego ekwipunku i ustal ilość, okres sprzedaży oraz cenę, po czym kliknij na "Wstaw". Jeśli chcesz coś sprzedać w pakiecie, to wybierz opcję "Sprzedaż w pakietach". Dzięki temu może na przykład sprzedać w pakiecie 99 eliksirów życia, które zostaną zakupione wyłącznie w pakiecie, a nie pojedynczo. Łączna suma za Twoje towary nie może jednak przekroczyć 1 000 000 sztuk złota na jedną ofertę. Jeśli sprzedajesz swoje towary poprzez NosBazar nie musisz płacić opłaty za wstawienie oraz za sprzedaż.

Medal NosHandlarza

Używając Medalu NosHandlarza możesz korzystać z różnych przywilejów w NosBazarze. Nie musisz uiszczać opłat za sprzedaż. Poza tym dysponujesz dłuższym okresem czasu na wstawienie przedmiotów i otrzymujesz zniżkę na opłaty za wstawienie. Jeszcze jedną zaletą jest to, że możesz wstawić do 100 przedmiotów na raz. Łączna suma za Twoje towary nie może jednak przekroczyć 100 000 000 sztuk złota na jedną ofertę. Oferta ważna jest do 30 dni. Towary są przechowywane po sprzedaży również do 30 dni. Do ilości wstawień wliczane są, oprócz oferowanych przedmiotów również te, które nie zostały usunięte z NosBazaru lub są już nieważne. Wykaz sprzedanych przez ciebie przedmiotów znajdziesz w opcji "Administracja". W każdej chwili masz dostęp na wszystkich ogólnych mapach do NosBazaru. Medal NosHandlarza jest dostępny w NosMarkecie w 2 wariantach: z ważnością 7- lub 30-dniową.

Administracja

Jeśli w dolnym pasku NosBazaru klikniesz na opcję "Administracja", zostaną wyświetlone wszystkie Twoje wstawione przedmioty, i możesz zobaczyć chwilowy stan sprzedaży. Po zakończeniu sprzedaży lub po upływie danego okresu przechowywane przedmioty zostaną zaznaczone na niebiesko lub czerwono. Okres przechowywania zależy, czy użyłeś Medal NosHandlarza, czy też nie. Bez medalu musisz odebrać swój przedmiot w przeciągu 7 dni, natomiast z medalem masz czas aż do 30 dni. Jeśli czas minie, przepadną zarówno przedmioty jak i Twoje złoto. Możesz również sam zakończyć sprzedaż towaru. Z tyłu za wstawianą ofertą znajduje się przycisk "Zakończ". Jeśli zakończysz sprzedaż albo otrzymasz z powrotem nieważny już przedmiot, dostaniesz równowartość sprzedanych przedmiotów w złocie. Niesprzedane przedmioty zostaną Ci zwrócone do ekwipunku.

  • W NosVille oraz w Porcie Alveus możesz otworzyć sklep, ale tylko w indywidualnej strefie handlowej. Na ogólnych mapach możesz to zrobić wszędzie.
  • Otwórz okno umiejętności [K] następnie kliknij dwa razy na sklep w Zakładce Ruch, aby założyć sklep.
  • Przeciągnij przedmioty z Twojego ekwipunku do Twojego sklepu. Podaj ceny i następnie kliknij na [otwórz sklep].
  • Kliknij dwa razy na nazwę sklepu, aby przenieś się do innego.
  • Kliknij dwukrotnie na przedmiot, aby go kupić lub przeciągnij go do swojego ekwipunku.